Menü Kapat

Duşakabin modelleri duş tekneli mi olmalı? Duş teknesiz mi olmalı?

iki duvar arası katlanabilir duşakabin

Banyoların kullanışlı olmasında önemli katkıları olan duşakabin modelleri, her yaşam alanında değişen ölçüler ve özelliklere sahip olan banyolar için çok geniş bir seçenek yelpazesine sahip şekilde üretiliyorlar. 

İhtiyaçlara ve kullanım alanlarına göre pek çok seçeneği barındıracak çeşitli modellerin üretilmesi ise doğru duşakabin seçimi yapabilmeyi zorlaştıran bir etken olarak karşımıza çıkıyor. 

Duş teknesine sahip ve duş teknesi olmayan duşakabin çeşitleri arasında seçim yapmak, bu model seçeneği fazlalığında, karar vermeyi en çok zorlaştıran özellik olarak öne çıkıyor.

Duş tekneli duşakabin modelleri

Çeşitli ölçü ve özelliklere sahip duş teknelerine sahip olan duşakabinler, çeşitli avantajlar sunan modeller olarak tüketiciye sunuluyor. 

Farklı tekne ölçüleri ve şeklerine sahip olan duş tekneleri, kolay temizlenebilmeleri, fayans ve mermer tabana göre daha kullanışlı ve daha az kaygan zemin oluşturması, su kaçaklarının önlenmesinde önemli katkılar sunması, küvet ve benzeri tekne çeşitleriyle sunulması nedeniyle, kullanışlılık ve sağladığı konforlar nedeniyle yoğun şekilde tercih ediliyorlar. ,

 

Talebe ve ihtiyaca uygun ölçülere sahip tekneli duşakabin modelleri üretilebildiği gibi, standart olarak üretilmiş çok geniş bir seçenek yelpazesine de ulaşabilirsiniz. Her ne kadar her ihtiyaca uygun olacak tekne ölçüleri bulunsa da, tekneli modeller genel de normal veya büyük banyolarda daha fazla tercih ediliyorlar. Dar banyolarda tekneli modeller kullanışlı olsalar da, banyonun daha küçük görünmesine sebep olabiliyor.

Duş teknesiz duşakabin modelleri

Kare, oval, beşgen gibi birçok seçenekle tüketiciye sunulan tasarımlara sahip olan teknesiz duşakabin modelleri, banyolarda estetik bir görünümün oluşmasın yardımcı oluyor. Dar banyolar için öncelikli tercih edilen modeller arasında olmakla birlikte, her türlü banyolarda estetik ve modern bir görünüm sağlıyorlar. 

Mermer zemine sahip bu duşakabinler, istenilen ölçülere göre üretilebildiği gibi, aynı zamanda standart olarak sunulan çok geniş bir seçenek yelpazesine sahip. Kolay bir şekilde temizlenebilen teknesiz duşakabinler, sahip oldukları özelliklerle, yüksek işlevsellik sunan modeller arasında yer alıyorlar.

Hangi duşakabin modelleri seçilmeli?

İhtiyaçlara odaklanmış bir şekilde çözüm oluşturmak amacıyla üretilmiş olan duşakabin modelleri arasında seçim yapabilmek bir hayli zor olabiliyor. Bu seçimlerin yapılmasında duşakabinin model özelliklerine bakmadan önce, banyo ölçüleri ve ihtiyaçların net bir şekilde belirlenmesi daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Çünkü duşakabinlerin, tekneli, teknesiz olmak özere hemen her tür özelliğe sahip olanları, her banyoya uygulanabilen tasarımlar olarak hazırlanıyor.

 Bu sebeple kendi dekorasyon beğeniniz ve var olan dekorasyonun temasının yanı sıra, banyonuzun ölçüleri öncelikli seçim kıstasları olarak ele alınmalıdır. Bu kıstaslar belirlendikten sonra, görünüm ve kullanışlılık açılarından hangi model daha fazla hoşunuza gidiyorsa, bu duşakabini seçebilmeniz en doğru sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Tekneli ve teknesiz duşakabinlerin yanı sıra, cam üzerinde yükselen duşakabin modelleri gibi farklı seçenekler de bulunuyor. Tüm bu farklı seçenekler hem dekoratif özellikleri nedeniyle ve hem de uygulama alanlarının özelliklerine çözüm oluşturmak amacıyla tasarlanıyor. Bunun yanında farklı dekorasyon temaları oluşturmanızı da sağlayabileceğiniz bu modeller, banyonuzun stilinizi yansıtmasını sağlayacak bir dekorasyona sahip olmasına da yardımcı olabilecektir. 

Banyolarda kullanılan tüm kullanım araçlarının, dekorasyona sundukları katkıların yanında, mutlaka ihtiyaçlarınıza yanıt verebilecek özelliklere sahip olmasına öncelikli olarak dikkat etmelisiniz. Duşakabinlerin banyonuzu daraltmak ve işlevsiz olmasına rağmen iyi görünmesi doğru bir seçim yapılmadığı anlamına gelir. Bu sebeple zengin duşakabin modelleri arasından seçim yaparken, mutlaka işlevselliği ve uygun ölçülerde olmasını göz önünde bulundurmalı, görsellik ve estetik kaygıları bunların ardından düşünmelisiniz.

×